Yaşam

Haluk Ziya Türkmen’in okuyucuya yeni bakış açıları kazandıran Milyon Dolarlık Vaatler kitabı

İnsan olmanın en temel belirleyicilerinden biri deneyimlerden öğrenmektir. İnsanoğlu iki ayağı üzerinde durduğu günden bu yana yaparak, kırarak, kırarak, yeniden inşa ederek ilerledi, gelişti ve ilerledi.

Günümüzde kent yaşamının hızı ve teknolojinin baş döndürücü gelişimi bize durup nefes alacak yer bırakmıyor gibi görünse de, başımız dertte olduğunda başvurabileceğimiz ortak bir mirasımız var: Bilgi ve tecrübeyle üretilmiş sözler. Atalarımız ama henüz geçerliliğini kaybetmemiş…

Bin yıllık tecrübeyi, toprağın kokusunu, bin yıllık yaşam algısını, binlerce insanın ortak sözlerini teraziye koyduğumuzda kaç üniversite diploması, kaç ders, kaç kitap karşılık geliyor. Umarım bu size bunu açıklayacaktır.

Bu kitap, Anadolu insanının yüreğinden gelen mizah ve bilgelik sözlerinin kesişimini çağdaş kent yaşamının dinamikleriyle buluşturuyor. İnsanımızın tecrübelerinden süzülen bilgeliğiyle hepimize başka bir pencere açıyor.

Yeni bakış açıları kazandıran bir kitap

Türkiye’nin en deneyimli yönetim ve işletme danışmanlarından Haluk Ziya Türkmen, bakış açımızı yenileyecek, insan varlığının her boyutuna dikkat çekecek unutulmaz sözleri bir araya getirip yorumladı.

Başka hiçbir yerde duyamayacağınız tavsiyelerin her biri, sizi iş hayatında uzman yapacak ipuçları ve hayatınız boyunca aklınızda kalacak stratejilerle dolu.

Karşılaşabileceğiniz bu en sıcak ve en gerçek gözlemler bazen bir offshore gemi kaptanından, bazen bir holding sahibinden, bazen esnaf sohbetlerinden, bazen bir akademisyenden, bazen uçurum kenarındaki bir mangal restoranından size ulaşacaktır.

Sayfa: 288

Kütüphanenizde yer açın

Milyon Dolarlık Sözler, her okuyucunun mutlaka bir şeyler kazanacağı, bir şekilde zenginleşeceği, bilgi ve bilgeliğin karışımı, bir insanlık hikayesidir. Elinizden bırakamayacağınız bu referans kitabı, güncellenmiş ve yenilenmiş baskısı ile kütüphanenizdeki en sevdiğiniz kitap olmaya aday.

Kitaptan tadımlık bir bölüm;

“Ne zaman bir başarı öyküsü okusam, o noktaya gelmeden önce başarılmamış olan şeyleri ve bunların nedenini düşünmeyi seviyorum. Amaç ne olursa olsun bir engelle karşılaşmak ya da bir platoda takılıp kalmak son derece doğaldır. Başarı ve başarısızlığın tıpkı yer çekimi gibi her zaman var olacak kavramlar olduğunu bilmek hepimiz için sağlam bir temel oluşturuyor.”

Kitap sayfasının linki:

[email protected]

yesillihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu