Yaşam

Balparmak Apitera Eczacılara Özel Eğitimlere Devam Ediyor

Apitera, Alphega iş birliğiyle Balparmak Yerleşkemizde düzenlenen “Apiterapi ile Güzel Hayat” eğitiminde, eczacılara apiterapi, Apitera Plus Ailesi, Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM işbirliğiyle geliştirilen yeni eczane ürünleri hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Balparmak’ın uygun fiyatlı yaşam markası Apitera ve Alphega işbirliğiyle eczacılara yönelik düzenlenen “Apiterapi ile İyi Yaşam” konulu eğitim, Balparmak’ın İstanbul Çekmeköy’deki Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Balparmak Ar-Ge ve Kalite Müdürü Dr. Emel Damarlı, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fazilet Yeşilada sözcüsü tarafından düzenlenen eğitime 40 eczacı katıldı.

3 saat süren eğitimde Prof. apiterapi ve fitoterapi kombinasyonunu anlatarak eczacıların sorularını yanıtladı. Apitera Plus ailesinin tüm çalışmalarının tanıtıldığı eğitimde, Tübitak MAM ve Balparmak Ar-Ge Merkezi iş birliğiyle geliştirilen Apitera Plus Propolis Sprey’in özellikleri, yetişkinler için Apitera Plus Forte Propolis ve çocuklar için Apitera Plus Propolis Çocuk çalışmalarından bahsedildi. Çalışmalarda kullanılan propolis ekstraktının ham propolisin hidro-alkolik ortamda ekstrakte edilmesinin ardından ortamdan alkolün uzaklaştırılması sonucu elde edildiği ve Türk Farmakopesine uygun standardize propolis ekstraktının kullanıldığı vurgulanmıştır. İşler.

Apitera Plus Propolis Sprey; Propolis, çörek otu yağı, kekik esansiyel yağı, nane esansiyel yağı, adaçayı esansiyel yağı, limon esansiyel yağı ve sardunya esansiyel yağı ve E vitamini gibi doğal bileşenler içerir. Hijyenik, oksijen geçirmez ve kolay kullanımı sayesinde ambalajında, etkin maddenin hedeflenen dozları tavsiye edilen tüketim tarihine kadar korunur ve kolayca taşınabilir. Yetişkinler için Apitera Plus Forte Propolis ve çocuklar için Apitera Plus Propolis Çocuk ürünlerinde Türk farmakopesine uygun propolis özü ve son eserde taşıyıcı olarak su bulunmaktadır. Her iki eserde de bulunan C vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkı sağlar. Suda çözünebilme özelliği ve gazlı içecek özelliği ile ön plana çıkan Apitera Plus propolis ürünleri, yiyecek ve içeceklere katılarak kullanılabiliyor. 8 adet tek kullanımlık saşe içeren özel ambalajlarda satışa sunulan propolis içerikli Apitera Plus eserler, standartlaştırılmış, tek kullanımlık ve pratik ambalajları sayesinde cep ve çantalarda hızlıca taşınabilir. Oksijen ve ışıkla temasını kesen özel ambalajı, önerilen tüketim tarihine kadar hedeflenen faktör önlemlerinin korunmasını sağlar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

focaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu