Yaşam

Zeynep Sever Demirel: Bana ‘ağlayıp gösteriş yapma’ diyenler oldu

Hatay’da depreme yakalanan teknik direktör Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel, sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Depremin olduğu ilk gün sosyal medya hesabından yardım çağrısı yapan Demirel, “Hatay en çok etkilenen yerlerden biri, son yardım Hatay’a ulaştı. Yardım çağırmak için video çektik. ağlayarak hava atma diyen vicdansızlar Hatay’dan kimsenin haberi bile yok Hastaneler yıkıldı ambulans yok diyorum yardım yok devleti eleştirmek için yapıyorsun diyenler var dedi.

Hatay’dan İstanbul’a dönen çiftten Zeynep Sever Demirel, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Nasılsın diyorlar, çok kötüyüm diyemem, utanıyorum. Heteroseksüelim diyemem, utanırım. Yaşıyorum diyorum, hala inanamıyorum. Neler yaşadık, nasıl hayatta kaldık, kabus bile değil, tarif edilemeyecek. Canımızı kurtarıp çıkmaktan mutlu olamadım, hatta ondan utandım! Arkadaşlarımız enkazın altına gömüldü, sevdiğim bebek enkazdan bir gün önce çıktı. Zaman içinde deprem anını muhtemelen kafamız silecek ama o saatlerce beklemeyi kafamızdan nasıl sileceğiz? Çocuklarımın psikolojisini nasıl düzelteceğimi düşündükçe utanıyorum.

Çok kızgınım! Biliyor musun, çok kızgınım! En çok etkilenen yerlerden biri de Hatay, son yardım Hatay’a ulaştı. Yardım çağırmak için fotoğraf çektik, ağlayarak gösteri yapmamamı söyleyen vicdansızlar vardı, Hatay’dan kimsenin haberi bile yoktu. Hastaneler yıkıldı ambulans yok yardım yok diyorum devleti eleştirmek için yapıyorsun diyenler var. Benim siyasi görüşüm yok! İktidardan ne kadar uzaklaşırsam muhalefetten o kadar uzaklaşırım! Halk ölürken çıkıp birbirini eleştiren siyasilere, nöbette provokasyon bekleyen gazetecilere kızıyorum! Böyle bir zamanda eleştiri yoktur, birlik vardır, birlik vardır. Siyaset yapmaya karşı çıkmaktan utanacak ya da utanacaksınız! Biraz zaman geçsin yaralar iyileşsin ondan sonra eleştirinizi yapın. Bu inanılmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu