Haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ, Saruhanlı’da yangın mağdurlarına yardım eli uzattı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, orman yangınlarıyla sarsılan Saruhanlı’da yaraların sarılması için seferber oldu. Ekipler yangının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürürken, akşam saatlerinde yangın alanında görev yapan personele 250 kişilik tavuklu pilav ve ayran, gündüzleri de gıda maddesi dağıtıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, orman yangınlarının çıktığı Saruhanlı’da ilk andan itibaren vatandaşların yanında oldu. Yangının kontrol altına alınması için ilgili kurumlarla birlikte yoğun mesai harcayan Büyükşehir ve MASKİ grupları, yaraların sarılması noktasında da seferberlik ilan etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Lider Danışman Nursel Ustamehmetoğlu, Muhtarlık Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, MASKİ Genel Müdürlüğü İlçe Hizmetleri Daire Şube Müdürü Güray Coşkun ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, yangından en çok etkilenen mahallelerden biri olan Sarısıgirlı Mahallesi’ni ziyaret etti. o yaptı.

Sarısığırlı Mahalle Muhtarı Kazım Özkan ile bir araya gelen Büyükşehir ve MASKİ heyeti, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını, mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak yangının yol açtığı aksaklıkların giderilmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, hem Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hem de MASKİ Genel Müdürlüğü’nün tüm ekipleriyle bölgede çalıştığını söyledi.

Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi de yangının kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının devam ettiği bölgede çalışma yapan ekipleri de unutmadı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı aşevi ve sıcak yemek kamyonu, 250 kişilik itfaiye alanında çalışma yapan gruplara tavuklu pilav ve ayran dağıttı. Büyükşehir grupları, gündüz saatlerinde bölgede çalışan gruplara ve vatandaşlara gıda kolisi dağıttı. Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy da Manisa Valiliği öncülüğünde bölgede kriz masası kurulduğunu belirterek, evleri yanan ailelere yardım etmek, yardım etmek gibi birçok alanda vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. yaraları sarma anlamında ilk andan itibaren yaptılar. – MANİSA

bodrum-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu