Haber

Fatih’te bu yıl 3. kez ayak tenisi turnuvası düzenlendi

– Ayak tenisi turnuvası bu yıl üçüncü kez Fatih’te düzenlendi.

İSTANBUL – Fatih Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsü düzenlediği ayak tenisi futboluna 200’ün üzerinde sporcu katıldı.

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ayak tenisi turnuvası düzenlendi. Mimar Sinan Stadı’nda düzenlenen turnuvada gençler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere 4 farklı kategoride 70 farklı takımdan 200’ün üzerinde sporcu yarıştı. Belediye Başkanı M. Ergün Turan da turnuvanın ardından gençlerle ayak tenisi oynadı.

“Ayak tenisi ilgi çekici bir spor, birçok genç küçük bir alanda yapabiliyor”

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, yaptığı açıklamada, “Fatih’te onbinlerce gencimiz var. Bir ilçede spor faaliyetleri geliştikçe gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmesinde azalma oluyor. Gençlerimizin, Yaptığımız tüm aktivitelerde spora olan ilgiyi artırıyoruz. Ayak tenisi ilgi çekici bir spor, bir kısmı da küçük bir alanda yer alıyor. “Birçok genç spor yapabiliyor. 3. Ayak Tenisi Futbol Turnuvasını düzenliyoruz. Genç yarışmacılarımıza başarılar diliyorum. Ödül kazanan gençlerimizi yarın ödüllendireceğiz” dedi.

Turnuvaya katılan sporculardan Burhan Çağar, “Tüm yaş kategorilerinde oynuyoruz. Şampiyonluk için oynuyoruz. Şu anda çeyrek finaldeyiz. Kazanırsak yarı finale çıkacağız” dedi. Hedefimiz her zaman şampiyonluktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu