Teknoloji

Elon Musk, Twitter CEO’sundan Ayrıldı

Twitter CEO’su Elon Musk, şirket için yeni bir CEO işe aldığını duyurdu. Musk, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada, şirketin yönetimini devralacak kadar ‘aptal’ birini bulduğu anda Twitter CEO’luğu görevinden istifa edeceğini söylemişti.

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Twitter için yeni bir CEO tuttuğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak.”

Yeni CEO’nun ardından şirketteki rolünün ne olacağına değinen Musk, görevinin, ürün, yazılım ve hizmetleri denetleyen Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknolojiden Sorumlu Başkan (CTO) olacağını belirtti.

Musk’ın yaptığı paylaşımdan yeni CEO’nun kadın olacağı anlaşılırken isim verilmedi.

Geçen yıl Aralık ayında Elon Musk, Twitter’ın CEO’luğundan istifa edip etmemesi konusunda bir anket başlatmış ve sonucu kabul edeceğini açıklamıştı.

Musk’ın yaptığı ankette 17 milyon 500 bini aşkın kişi oy kullandı. Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 57,5’i Musk’ın ayrılmasını, 42,5’i ise devam etmesini tercih ettiğini ifade etti.

Musk, şirketin yönetimini devralacak kadar “aptal” birini bulduğu anda Twitter CEO’luğundan istifa edeceğini ve ardından yalnızca yazılım ve sunucu gruplarını yöneteceğini belirtti.

Bazı Tesla hissedarları, Twitter’ın Musk’ın dikkatini dağıttığına inanıyor ve Tesla’daki görevlerine odaklanamayacağından endişeleniyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu