Haber

Çeviköz’den Lefkoşa Büyükelçisine tepki: “Devletimizi temsil ettiğini unutarak siyasi propaganda faaliyetlerinde bulundu.

CHP Meclis Dış İlişkiler Komisyonu Küme Sözcüsü Ünal Çeviköz, “KKTC’ye atanan Büyükelçi, devletimizi temsil ettiğini unutarak siyasi propaganda faaliyetlerinde bulunarak muhataplarını yanıltıcı sözlerle yanılttı” dedi. Partimiz hakkındaki gerçekleri yansıtmamaktadır.Söz konusu faaliyet üzüntüyle karşılanmıştır.Sağlık Bakanlığı misyon şefi atanmasında liyakat esas alınacak olup, Büyükelçilerimiz herhangi bir ülkenin değil Devletimizin temsilcisi olarak görev yapacaklardır. siyasi parti.

TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Grup Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi’nin AKP’yi savunan açıklamalarına tepki gösterdi. Çeviköz’ün konuyla ilgili yazılı açıklaması şöyle:

“AKP iktidarı döneminde Türkiye Cumhuriyeti dış politikasında yaşanan sorunların değerli bir bölümünü siyasi atamalarla liyakatsiz atanan büyükelçiler oluşturmaktadır. Misyon şefi olarak görev yapan Büyükelçilerin davranışları Bu tür siyasi atamalarla, profesyonellikten uzak, iktidarın sesi olma çabası, Türkiye Cumhuriyeti’ni değil, AKP Hükümeti’ni etkilemekte, bu davranışlar ülkemizin diplomatik geleneği ve dünyadaki prestiji açısından üzücü bir duruma yol açmaktadır. KKTC’ye atanan Büyükelçi maalesef bu acınası hatanın kurbanı olmuş ve devletimizi temsil ettiğini unutarak siyasi propaganda faaliyetleri yürüterek partimize katılmıştır. muhatap olduğu kişiler hakkında asılsız ifadeler kullanarak hitap etmektedir. Söz konusu faaliyet tarafımızca üzüntü ile karşılanmıştır. Millet İttifakı iktidarında Dışişleri Bakanlığı misyon şefinin atanmasında liyakat esas alınacak ve Büyükelçilerimiz herhangi bir siyasi partinin değil, Devletimizin temsilcisi olarak görev yapacaklardır.”

alacaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu