Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi çiftçilere desteğini sürdürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Aksu ilçesine bağlı Alaylı Mahallesi’nde, tarımsal ürünlerin ömrünü uzatmak ve daha iyi verim almak için kaolin doğal tarımsal amaçlı kaplama kili dağıtımı yapıldı.

Yerel kalkınma girişimiyle tarım alanındaki faaliyetlerine devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu ilçesine bağlı Alaylı Mahallesi’nde avokado, zeytin ve ceviz üretimiyle geçimini sağlayan 32 çiftçiye yaklaşık 2 ton kaolin doğal tarımsal amaçlı kaplama kili dağıttı. Potansiyel hastalık ve zararlılara karşı etkili ve ekonomik bir mücadele olan kaolin doğal tarımsal amaçlı kaplama kili ilavesi ile çiftçilerin bundan sonraki üretim döneminin daha verimli geçmesi planlanmaktadır.

BAŞKAN BOCEK’E TEŞEKKÜRLER

Avokado çiftçiliği yapan ve son yıllarda artan maliyetler nedeniyle kaolin kili almakta zorlanan Mustafa Top, “Avokado çiftçiliği yapıyorum. Bu kili geçen yıllarda kullandım ve faydasını gördüm. Artan maliyetler nedeniyle bunu sağlayamadık. Büyükşehir Belediyemizin böyle bir hizmeti olduğunu duydum. Neyse ki, onlarla iletişime geçtikten sonra, hızla bize dağıttılar. Bu hizmeti veren çalışma arkadaşlarıma ve Muhittin Böcek başkanımıza teşekkür ediyorum.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbozdogan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu