Haber

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier demokrasinin savunulması çağrısında bulundu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkelerinde demokrasinin savunulması çağrısında bulundu.

Steinmeier, Herrenchiemsee’deki Yeni Saray’da düzenlenen Anayasa Kongresi’nin 75. yıldönümü kutlamalarında konuştu.

Başkan Steinmeier, “Demokrasimizi hor görenleri yerine koymak hepimizin elinde. Hepimizin, her siyasetçinin ama aynı zamanda her vatandaşın demokrasimiz için ortak sorumluluğu var. Onu korumak zorundayız. Hatırlayalım. demokrasimizin diktatörlüğün, savaşın ve soykırımın gölgesinde ortaya çıktığını, bugün demokrasimiz için neyin tehlikede olduğunu anlayalım.” sözlerini kullandı.

Demokrasiyi korumanın vatandaşlık görevi olduğunu belirten Steinmeier, demokrasiyi savunma davetinde bulundu.

Steinmeier, anketlerde güçlü olan Almanya için Alternatif (AfD) partisini isimsiz olarak eleştirdi.

Özgür demokrasiyi aşındıran siyasetçilerin güçlenmesinde seçmenin rolü ve sorumluluğu olduğuna işaret eden Steinmeier, “Anayasa düşmanları siyasi rakiplerini yok etmek istediler. Amaçları çelişkisiz hakimiyettir. Bu Anayasa demokrasisi değildir. ” söz konusu.???????

Steinmeier, özgürlük düşmanlarının oluşturduğu tehlikeyi göz ardı edemeyeceklerini söyleyerek, aşırılıkla gayretin değerini vurguladı.

Bavyera Başbakanı Markus Söder, demokratik partileri anayasa ve demokrasi düşmanlarına karşı birlikte çalışmaya çağırdı.

Tüm demokratların demokrasi düşmanlarına “dur” işareti göstermesi gerektiğini ve Almanya’da demokrasinin daha önce hiç olmadığı kadar baskı altına alındığını belirten Söder, “Özgürlük düşmanlarına özgürlük yoktur” dedi. söz konusu.

kocasinanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu