Haber

3 DOĞU ŞEHİRDE KAR YAKALAMASI

Bingöl’de 51, Elazığ’da 124, Mardin’de 20 köy yolu trafiğe kapatıldı. Mardin’de ilçeleri birbirine bağlayan karayollarının bazılarında ulaşımda aksamalar yaşandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanırken, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri de kar elde ederek çalışmalarını sürdürüyor. Bingöl ve Elazığ’da köy yolları kapatılırken, Mardin’de Kızıltepe-Mardin, Derik-Mazidağı ve Mardin-Midyat Hop Geçidi otoyollarında ulaşımda aksamalar yaşandı.

Bingöl’ün 1.940 rakımlı Karlıova ilçesinde kar yağışının yanı sıra soğuk hava da etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığının eksi 15 dereceye düştüğü ilçede musluklar dondu, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Aşırı soğuk nedeniyle bazı iş makineleri çalışmadı. Operatörler, iş makinelerinin çalışması için kontrollü bir şekilde ateş yaktı.

Kent genelinde kar nedeniyle merkezde 8, Adaklı’da 12, Genç’te 22 ve Solhan’da 9 köyün yolları kapandı. Yolların açılması için 20 greyder, 14 yükleyici, 10 kova, 5 dozer, 4 kar küreme makinesi ve 3 kar küreme makinesi ile 110 grup çalışıyor.

ELAZIĞ’TA 124 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI

Elazığ merkezde 5, Ağın’da 16, Baskil’de 30, Maden’de 4, Karakoçan’da 1, Keban’da 30, Kovancılar’da 1, Palu’da 2, Sivrice’de 35 olmak üzere 124 köy yolu. kapalı. İl Özel İdaresi ekipleri 76 araç ve 105 personelle kapatılan köy yollarında yol çalışması yaparken, Baskil ilçesine bağlı Beşbölük köyünde araziye sıkışan tır, TIR ekiplerinin iş makineleriyle kurtarıldı.

Kar yağışıyla birlikte Kızıltepe-Mardin, Derik-Mazidağı karayolları ile Mardin-Midyat karayolunun Hop Geçidi’nde ulaşımda aksamalar yaşandı. Derik ilçesinde 20 köy yolu ulaşıma kapatıldı. Belediye ve Karayolları ekipleri yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu